voňavé Vánoce doma

Když jsem byla malá, tak jsem je milovala… všude světýlka, koledy, krásně voňavý a vyzdobený byt, výzdoba venku – prostě byla taková sváteční nálada… Snažila jsem se o totéž, když jsem měla svoji rodinu a zjistila jsem, že to, abychom se cítili o Vánocích dobře, stálo maminku asi velké úsilí, i když nám to připadalo jako samozřejmost. Ale dělala jsem to ráda, hlavně, když děti byly malé. Společné pečení cukroví, rozzářená očka u stromečku… k nezaplacení.

A pak se to všechno nějak změnilo. Vánoce se změnily v honbu za dárky, čím více tím lépe… pro toho nemám dost dárků, ještě koupím něco pro toho a tu obdaruji … bylo to celkem logické vyústění nějakého “hladu” původního nedostatku, či co. Ale nejhorší na tom je to, že se to už nezměnilo zpátky, ba naopak, je to každý rok horší a čím dál tím dříve… 

Taky jsem se nechala chytit… Celá léta jsem před svátky vyšilovala, nakupovala a pak celé hodiny balila dárky, nakupovala hory jídla, pití. Až do letošního roku, kdy jsem s hrůzou zjistila, že kam se hnu (včetně soukromého mailu) se na nás valí reklamy, slevy, dárky na poslední chvíli, každý se strká, nákupáky praskají ve švech… a proč? Stejně všichni všechno máme – koupíme si to přeci během roku. Nebudeme čekat na Vánoce, jestli nám někdo dá něco, co potřebujeme… 

Všude se říká, že Vánoce jsou o pohodě, klidu, příjemně strávených chvílích s rodinou, se svými nejbližšími… Díky nesmyslnému shonu, uklízení a nakupování zapomínáme na podstatu Vánoc, která se změnila na komerční záležitost. A tak jsme poprvé doma udělali nové pravidlo: dárky se kupují jen malým dětem – a taky s rozumem. 

A vzájemně si budeme dávat společně strávený čas, pozornost a lásku jeden druhému; zpomalíme, vypneme a přestaneme pracovat. Už se na to fakt těším!

PS: Peču jen to nejoblíbenější cukroví a běžný úklid taky bude 🙂

Přihlaste se k odběru novinek a získáte zdarma vzorek produktu - oční masku s aktivním zlatem a slevu 100,- Kč na svůj první nákup! Zkontrolujte si svůj email!

Přihlaste se k odběru novinek a získáte zdarma vzorek produktu - oční masku s aktivním zlatem a slevu 100,- Kč na svůj první nákup! Zkontrolujte si svůj email!

Abyste nepropásli žádné novinky nebo akční nabídky pošleme vám e-mail s upozorněním. Zasílání e-mailů můžete kdykoli vypovědět.

 

Přihlášením berete na vědomí naše podmínky pro ochranu osobních údajů a souhlasíte se zasíláním emailů. 

Vaše přihlášení proběhlo úspěšně! Slevový kupon najdete v emailu.